2015

השתתפות 5 סטודנטים למדעי המחשב ממכללת אשקלון בסדנת אינטל בטייוואן

פרויקט ייחודי וראשון מסוגו במכללה האקדמית אשקלון: חמישה סטודנטים מצטיינים מהמחלקה למדעי המחשב טסו לתקופה של חודשיים לטייוואן, במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים עם האוניברסיטה הלאומית של טייוואן. במשך תקופת שהייתם במדינה מהמזרח הרחוק, השתתפו במחקר, שאפשר להם התנסות מעשית משמעותית בתחום פיתוח התוכנה. תוכנית חילופי הסטודנטים נולדה כתוצאה משיתוף פעולה בין הסגלים האקדמיים: ד"ר אסתר דוד וד"ר גיא לשם, שניים מהמרצים הבכירים במחלקה למדעי המחשב במכללה, המנהלים כבר מספר שנים מחקר משותף עם חוקרים נוספים מטייוואן. הממשלה הטיוואנית החליטה לממן השתתפות שני סטודנטים מאשקלון, הנהלת המכללה הוסיפה מצידה מימון להגדלת מספר הסטודנטים לחמישה, כולם משנה ב'. בטייוואן השתתפו הסטודנטים בפרויקטים של חברת 'אינטל' בתחום ה - Internet Of Things (IOT) עבור "בית חכם" ו"עיר חכמה"
 
הסטודנט מתן מזור אמר לפני הטיסה: "האמת היא שאני עדיין לא מעכל את זה שאני נוסע. אני מרגיש שזכיתי, כי זה לא מובן מאליו שמוסד אקדמי יעניק לנו מתנה כזאת. כשאני הגעתי ללימודי התואר במדעי המחשב, הגעתי ללא כל ידע קודם. את היכולת שלי להשתלב ולהצליח עד כדי כך שישתפו אותי בתוכנית חילופי סטודנטים, אני חייב בעיקר למכללה ולמרצים, שגרמו לי להאמין בעצמי. אין ספק שהפרויקט הזה, מעבר לחוויה הענקית שבו, ייתן לנו ערך מוסף משמעותי בתחום. אנחנו הולכים לקבל כלים פרקטיים, ברמה הכי גבוהה, אנחנו הולכים להתנסות במרכז הפיתוח של אינטל בחו"ל. אני בטוח שזה יעזור לי כשאסיים את התואר ואצא לשוק העבודה .
 
ד"ר גיא לשם, ממובילי המהלך: "המטרה שלנו היא לאפשר לסטודנטים שלנו לסיים את התואר עם מירב הסיכויים להצליח בתחום בצאתם. אני חושב שפרויקט חילופי הסטודנטים יעשה זאת היטב. גם הכשרה מעשית, גם בשפה זרה, גם פיתוח במסגרת חברת הייטק בינלאומית – כל אלה יקנו לסטודנטים יתרון משמעותי כשיסיימו את התואר. אנחנו מקווים להמשיך את הפרויקט הזה ופרויקטים שכמותו גם בשנים הבאות, כדי שכל הסטודנטים העתידיים שלנו יוכלו ליהנות מיתרונות אלה".
 
 
 
 
 
דוגמאות של פיתוחים במסגרת הסדנא:
  • "נעלי בית חכמות" או "צמיד חכם" - בעזרת חיישני תנועה המערכת של הבית החכם למדה מי נכנס ואז מברכת אותו בבואו, מדליקה לו אורות אל היעד, מפעילה עבורו את המוזיקה שהוא אוהב ועוד פינוקים.
  • "פח חכם" - בעזרת חיישני נפח, ניתן לזהות שהפח מלא ואז מערכת הבית החכם שולחת הודעה לבעל הבית שיש לפנותו.
  • "מערכת חנייה חכמה" - בכל חניה בעיר ממקמים מערכת מבוססת גלאי אור ויכולת שידור אינטרנטי. כאשר רמת אור גבוהה מזוהה בגלאי, משודר למערכת העיר החכמה שהחניה פנויה, אחרת משודר חניה תפוסה. על סמך מידע עדכני זה מנותבים הרכבים לחניות פנויות.