המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון: B.A אשקלון

מידע כללי

  מועמדים יקרים!
כפי שכולנו יודעים הכלכלה מניעה את העולם – את הכלכלה, החברה והפוליטיקה.
בית הספר לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון מציע תכניות לימודים לקראת תואר ראשון (B.A) בארבעת מסלולים: כלכלה וחשבונאות, כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכלכלה ולוגיסטיקה.
לימודי הכלכלה מספקים תשתית עיונית ומעשית מוצקה ולכן השילוב של לימודי בסיס בכלכלה ולימודים מקצועיים יותר הוא חיוני. להלן פירוט של התוספת המקצועית של כל אחד מהחוגים מעבר ללימודי הכלכלה שנלמדים בכולם:

. B.A. בכלכלה וחשבונאות*
הלימודים במסגרת תכנית זאת מקנים את היכולת לטפל בידע חשבונאי ומכשירים את התלמיד למילוי תפקידים בתחום החשבות וראית החשבון. שלוש שנות לימוד בתוספת שנת השלמה מכינים את הסטודנט לשתי הבחינות הסופיות של מועצת רואי חשבון. עמידה בבחינות מקנה את התואר "רואה חשבון" של לשכת רואי החשבון בישראל.

 
B.A. בכלכלה וניהול
הלימודים במסגרת תכנית זאת מקנים את הבנת הארגון ויכולת הניהול בכל התחומים, כולל: מימון, ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות ייצור. בלימודים קיים שילוב עיוני ויישומי התורם להעשרת תפקודו של כל מנהל.
 
B.A. בכלכלה ובנקאות
הלימודים במסגרת תכנית זאת מקנים את הבנת מערכת התיווך הפיננסי: שוק הכספים ושוק ההון. ידע זה חיוני כיום לכל שכיר ועצמאי המבקש להשתלב בשוק העבודה המודרני ואף דרוש לצורך הניהול הפיננסי של החברה.
 

B.A. בכלכלה ולוגיסטיקה
הלימודים במסגרת תכנית זאת מקנים את הידע הדרוש להבנת ניהול מלאי המגשר בין ביקוש והיצע או בין לקוחות לספקים כדי שיהיה בסיס ליעילות תפעולית ועסקית. לימודי הלוגיסטיקה לצד לימודי הכלכלה, מקנים את הבסיס הנדרש למנהלי לוגיסטיקה (רכש ,מלאי והפצה) ומנהלי שרשרת ההספקה.

נוסף על הידע המיוחד שתרכשו בכל אחד מהחוגים כללנו בתוכנית גם ידע בסיסי במשפט, חשבונאות, שיווק ושימושי מחשב. כמו כן, ניתן לבחור קורסים מתוך מאגר מגוון של קורסים כגון: כלכלת עבודה, מבוא לתורת המשחקים, תורת הפירמה, ניהול פנסיוני וארגון תעשייתי. צוות המרצים של בית הספר מורכב מסגל אקדמי בכיר ומנוסה בתחומים הרלוונטיים. סיום לימודי התואר הראשון מאפשר את המשך הלימודים לתואר שני, ואכן, בוגרים שלנו מכל המסלולים סיימו בהצלחה לימודי תואר שני באוניברסיטאות המחקר בישראל. גם ביה"ס לכלכלה שלנו שוקד על הכנת תכנית לתואר שני שתוגש לאישור המל"ג.

אני מציעה לך להצטרף ולרכוש השכלה גבוהה בתחום עכשווי, עיוני ושימושי כאחד.
בית הספר ילווה אותך במהלך הלימודים ויעשה כמיטב יכולתו כדי לספק מסגרת לימודים מעניינת, מאתגרת ותומכת. טעמו וראו כי טוב,

בברכת הצלחה,
פרופ' נוימן שושנה
דיקנית ביה"ס לכלכלה

*קבלת התואר מותנית באישור המל"ג