מעורבות בקהילה

פרויקטים מיוחדים
מטרת הפרויקטים היא לאפשר לסטודנטים בחוג לפסיכולוגיה להכיר ולהתנסות בעבודת הפסיכולוג בשדה.
חונכות טיפולית
החל משנה ב' של התואר, הסטודנטים בחוג לפסיכולוגיה, יכולים להשתלב כחונכים במסגרת מערכת החינוך באשקלון. החונכות מלווה בהדרכה מקצועית על ידי פסיכולוגים חינוכיים וקליניים מהשירות הפסיכולוגי החינוכי באשקלון, הכוללת
הדרכה קבוצתית ופרטנית לדוגמא, השנה, הסטודנטים חונכים תלמידים בספקטרום האוטיסטי הגבוה, הלומדים במסגרת מיוחדת באשקלון. החונכות מתבצעת באמצעות מגע בין-אישי פסיכו-חינוכי. מטרת התמיכה היא פיתוח, חיזוק וטיפוח דימויים העצמי של הילדים, שיפור הבנתם את הנורמות החברתיות, פיתוח כישורי חיים ומיומנויות חברתיות.
רשמים אישיים של הסטודנטית מעיין
במסגרת הפרויקט חנכתי פעמיים בשבוע נער המאובחן כלוקה בPDD  (ובנוסף בהפרעת קשב וריכוז קשה) הלומד בכתה משולבת בבית הספר לאומנויות באשקלון. מטרת החונכות הייתה הקניית כישורים חברתיים, פיתוח מיומנויות שיחה וכדומה. במהלך האינטראקציה עלו מטרות אישיות יותר כמו הדדיות, שילוב מוזיקה ומשחק יחד, חשיפה עצמית וביטוי רגשי. המפגשים המשותפים כללו מוזיקה ושיחה, משחק, נגינה, ויצירה משותפת שנתנו במה ומקום התנסות בטוח ומכיל לביטויים של רגש, רצונות וצרכים וכן לכישלונות ולהצלחות. בסוף החונכות אף הכנו מתנות פרידה הדדיות. חונכות זו הייתה משמעותית ביותר, מרגשת, מלמדת ומעצימה עבור שנינו. החונכות לוותה על ידי צוות השירות הפסיכולוגי בהדרכות פרטניות וכן קבוצתיות, שמטרתן לעבד את ההתרחשות במהלך החונכות, לראות את ההתקדמות ואת הבעיות, להציב מטרות ולחשוב כיצד לפעול ולהתמודד במהלך המפגשים.

אשפוז יום
הסטודנטים בחוג לפסיכולוגיה, שנה ב' או ג', יכולים להשתלב כחונכים למטופלים במסגרת אשפוז יום פסיכיאטרי ביחידה לילד ולמתבגר במרכז הרפואי ברזילי באשקלון. החונכות מונחית על ידי צוות מטפלים מקצועי וכוללת הדרכה פרטנית וקבוצתית. בנוסף, החונכים יכולים להשתתף בחלק מישיבות הצוות של היחידה לילד ולמתבגר.
רשמים אישיים של הסטודנטית אסתר 
ההתנדבות במרכז לילד ולמתבגר בבית חולים ברזילי, הייתה חוויה מאד משמעותית עבורי. העבודה עם הילדים הייתה בתחילתה מאוד קשה ומאתגרת, אך עם הליווי הקבוצתי והפרטני של הפסיכולוגים המלווים, קיבלתי כלים איכותיים שתרמו להתמודדות נכונה עם הילדים. בנוסף התנדבות זו נתנה לי מושג אמיתי לגבי העבודה העתידית בפסיכולוגיה קלינית, וביססה את רצוני עוד יותר שזה המקצוע שאני רוצה לעתיד. אני ממליצה בחום לכל מי שחושב לעבור מסלול טיפולי כלשהו, להתנדב בתוכנית זו, אשר מציגה את הלימודים התיאורטיים באופן מעשי בשטח.